Skip to main content
1 minuta czytania (224 słów)

Algorytm Google

Co to jest Algorytm Google? - Definicja

Algorytm wyszukiwarki Google jest specjalnym mechanizmem, który analizuje wiele czynników związanych z budową oraz funkcjonowaniem stron internetowych. Wszystkie zebrane dane są odpowiednio przetwarzane, co wpływa na wyniki wyszukiwania poszczególnych witryn na dane frazy kluczowe. Wśród wskaźników są m.in. wiek domeny, historia domeny, ruch, odnośniki prowadzące do danej domeny, content (treści, zdjęcia, grafiki, materiały filmowe) i wszystkie kwestie techniczne oraz estetyczne, wpływające na odczucia użytkownika.


Jak działa algorytm Google?

Algorytm Google to program komputerowy, który szereguje strony internetowe na podstawie ich trafności dla danego zapytania wyszukiwawczego. Określając trafność strony, algorytm korzysta z wielu czynników, takich jak liczba i jakość linków prowadzących do strony, treść strony oraz historia wyszukiwania użytkownika.

Algorytm jest stale aktualizowany, a Google wprowadza do niego ponad 500 zmian rocznie. Choć szczegóły algorytmu są ściśle strzeżoną tajemnicą, wiemy, że bierze on pod uwagę wiele czynników, w tym:

- Liczbę i jakość linków prowadzących do strony: Linki z innych witryn wskazują, że strona, do której prowadzą, jest istotna i użyteczna.

- Treść strony: Google analizuje słowa zawarte na stronie, aby określić jej temat.

- Historia wyszukiwania użytkownika: Google korzysta z poprzednich wyszukiwań użytkownika, aby lepiej zrozumieć jego bieżące wyszukiwanie.

To tylko kilka z czynników, które bierze pod uwagę algorytm Google. Dzięki ciągłym aktualizacjom algorytmu Google jest w stanie utrzymać trafność i użyteczność wyników wyszukiwania dla swoich użytkowników.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 24 kwiecień 2024
FaLang translation system by Faboba
Pozycjonowanie
© Studio113 Ltd. All rights reserved.