Skip to main content

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron razem ze Studio113 pozwala poprawiać widoczność biznesów naszych klientów. Efekty są na tyle zauważalne, że większość z nich przedłuża umowę o współpracy z nami.

Niezależnie od branży danej firmy, nasz zespół stara się znaleźć optymalne rozwiązania, aby systematyczne działania SEO oraz pozycjonowania dawały efekt. Chętnie zajmiemy się Twoją domeną oraz witryną internetową, aby zwiększyć konwersję klientów w sieci. Jeżeli chcesz zdobywać coraz więcej kontrahentów - zleć nam pozycjonowanie strony!

Pozycjonowanie stron

Co to jest pozycjonowanie?

Posiadanie strony internetowej jest tylko małym krokiem w kierunku budowania swojej marki, bowiem samo jej posiadanie nie wystarczy. O stałej widoczności wśród potencjalnych klientów okazuje się pozycjonowanie strony. Składa się na to chociażby regularne tworzenie unikalnych oraz wartościowych treści, optymalizowanie struktur pod kątem technicznym w samym kodzie strony, czy też linkowanie, a więc zdobywanie źródeł, z których inne serwisy będą proponowały Twoją domenę, wpływając jednocześnie na awans w rankingach wyników wyszukiwarki Google, na ważne dla Ciebie frazy.

To właśnie coraz lepsze miejsca są celem pozycjonowania strony i skutecznej rywalizacji z konkurencją, która z roku na rok jest w sieci coraz większa. Dla Ciebie liczy się pierwsza strona wyników, ponieważ zdecydowana większość użytkowników skupia się wyłącznie na TOP 10 witryn w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron to działania długofalowe, których użyteczność mają przynieść stałe efekty. Działania opierają się ściśle wybranych rdzeniu słów kluczowych, określających konkretny biznes, usługi, lub produkty, bez gwałtownych zmian. Tego rodzaju promocja jest przydatna w zasadzie w każdej branży, która może zdobywać klientów w internecie.

O wartości i pozycjach strony internetowej w Google decyduje nawet 200 czynników. Ich poszczególne znaczenie jest natomiast zmienne, ponieważ algorytmy wyszukiwarki są stale aktualizowane. Nie jest też możliwe dokładne ustalenie, które z wytycznych decydujące o Twojej stronie, natomiast od lat główny nacisk kładzie się na unikalność materiałów i publikowanie odpowiedniego contentu użytkownikom. Ważne jest zatem stałe monitorowanie zmian przez specjalistów od pozycjonowania i reagowanie również na poczynania Twojej konkurencji.

Obecnie pozycjonowanie jest najlepszą formą długotrwałego marketingu i rozwijania wizerunku w sieci, dopasowując się pod wybrane frazy kluczowe. To nowoczesny sposób na zdobywanie klientów zainteresowanych ofertą.

Pozycjonowanie dzieli się w zasadzie na dwie grupy działań - on-site oraz off-site, czyli wewnątrz serwisu oraz poza nim. Studio113 zapewnia opiekę swoich specjalistów w każdym aspekcie, aby w pełni wykorzystać możliwości rozrostu reputacji domeny. Algorytmy Google muszą być pewne, że warto polecać użytkownikom Twoją stronę internetową, która strukturalnie jest przyjazna dla odbiorcy i nie będzie żadnych kłopotów z nawigacją i odnalezieniem wartościowych treści. Pozycjonowanie jest trudnym i czasochłonnym procesem, ale zdecydowanie wartym wysiłku.

Zainteresowany?

SEO jest inwestycją, która pozwala na budowanie reputacji oraz pozycji eksperta w branży, co przyciąga nowych klientów i rozwija biznes. Warto pamiętać, że większość ludzi szuka informacji w internecie, dlatego dobra widoczność w wyszukiwarce jest kluczowa dla każdego rodzaju biznesu.

Pozycjonowanie krok po kroku

Pozycjonowanie stron składa się kilku grup czynności, których nigdy nie można pominąć. Czynników decydujących o miejscach w wyszukiwarce jest bowiem tak wiele, że liczy się każdy szczegół. Nawet najmniejszy element może okazać się decydujące, że Twoja witryna okaże się lepsza od konkurencji. Co zatem należy brać pod uwagę całego procesu SEO i pozycjonowania?

Link buiding

Link buiding jest jednym z kluczowych aspektów podczas pozycjonowania. Wprawdzie na przestrzeni lat rola linkowania nieco się zmniejszyła na rzecz wartościowego contentu, to jednak w żadnym przypadku pozyskiwania linków nie można pominąć, ponieważ wówczas uzyskanie efektów będzie bardzo utrudnione. Warto mieć też na uwadze to, że link building przysłuży się nie tylko lepszą oceną w oczach algorytmów wyszukiwarki, ale też pomaga zdobywać nowych użytkowników z tych konkretnych witryn, na których pojawiła się Twoja domena.

Istotą tego procesu jest jakość zdobywanych linków, a nie ich ilość. Warto zatem zawsze dokonywać analizy danej stronie, gdzie może pojawić się odnośnik, a więc czy prezentuje odpowiednią jakość i publikuje wartościowe materiały dla swoich odbiorców, zachęcających ich jednocześnie do częstych wizyt. Im większa reputacja wybranej strony, tym lepiej dla Ciebie i Twojego link buildingu, wspomagającego pozycjonowanie.

W linkowaniu mogą zostać zawarte np. portale branżowe, strony informacyjne, katalogi firm, czy też blogi. Wśród wytycznych coraz mniejszy udział mają z kolei fora dyskusyjne, często już pomijane w całości przez algorytmy Google. Na wzrost wartości domeny mają przede wszystkim serwisy powiązane tematycznie, jak i te zdobyte w sposób naturalny.

Dlaczego linkowanie jest ważne?

- jeśli Twoją witrynę poleca wartościowa strona, to także i Twój adres automatycznie zyskuje w oczach algorytmów i użytkowników,
- zwiększasz szansę na poprawienie widoczność swojej strony,
- zwiększa reputację domeny w wyszukiwarce,
- tworzysz swoją pozycję w branży.

Frazy kluczowe

Frazy kluczowe są fundamentem, bo ściśle dotyczą tego, czym się zajmujesz oraz co wpisują użytkownicy w wyszukiwarce Google. Do przygotowania zestawienia fraz służą specjalne programy analityczne - komercyjne oraz bezpłatne, np. Google Search Console, Planner Słów Kluczowych Google, Senuto, Ahrefs, Semstorm i inne. W przypadku współpracy z naszą agencją, nie ograniczamy się wyłącznie do tych słów, których listę wspólnie ustalimy. Staramy się, aby Twój biznes rozrastał się coraz bardziej i nie był w żaden sposób ograniczany, a więc budował ruch również przy pomocy fraz typu long tail, czyli na wszystkie powiązanie tematycznie i ofertowo z firmą.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z SEO w Google, to zdecydowanie warto brać pod uwagę pracę nad mniej popularniejszymi frazami, ponieważ na początku nie ma szans na widoczność adresu, gdzie jest największa konkurencja. Docelowo witryna oczywiście powinna być widoczna na jak najwięcej określeń, jednakże dobry pomysłem będzie podzielenie fraz na trzy grupy priorytetów. Niekoniecznie muszą być to frazy odnoszące się do produktów lub usług, które już teraz przynoszą dochody, ale takie, które nie zebrały jeszcze klientów. W zależności od profilu działalności (np. wyłącznie regionalnego) powinno się wybierać fraz lokalne, chociażby zawierające nazwę miasto.

Analiza słów kluczowych również jest zatem jednym z najważniejszych punktów procesu SEO. Dzięki niemu jesteśmy też w stanie lepiej poznać Twoją branżę i środowisko.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna - strategia SEO nie obędzie się także od zmian strukturalnych i w kodzie serwisu. W tym uwzględnia się np. plik robots.txt, mapę witryny, przyspieszenia wyświetlania danych, stworzenie przyjaznych adresów URL, usunięcie duplikacji treści, wyeliminowanie błędów 404, ograniczenie obecności niepotrzebnych wtyczek, zminimalizowanie przekierowań, kompresowanie plików graficznych itp. Wiele z działań nie są gołym okiem widoczne dla internauty, jednakże dla robotów wyszukiwarek ma znaczenie.

To tylko część stałego procesu optymalizacji, ale już na wstępie może pozytywnie przyczynić się do kondycji witryny i wpłynąć na widoczność w Google. SEO jest właściwie nierozłącznym elementem pozycjonowania. Niewyeliminowanie błędów w pierwszym okresie mogą nie przynieść oczekiwanych efektów nawet najlepsze czynności, w postaci publikowanych treści, czy też linkbuildingu. Przeszkodą mogą stać się chociażby błędy 404, jak i spowolnione ładowanie podstron. Optymalizacja witryn jest jedną z domen naszej agencji.

Analiza konkurencji

Analiza konkurencji - proces SEO to również analiza konkurencji, a więc sprawdzenie wszystkiego, nad czym pracują inne biznesy w branży.

Warto przyjrzeć się jakości prezentowanych materiałów i ich pozycji w wyszukiwarce, aby skutecznie dostosować swoją strategię działań. Stały monitoring to sprawniejszy rozwój i możliwość udoskonalenia swojej oferty na stronie, jak i reagowanie na zapotrzebowanie klientów.

Analiza konkurencji pomaga pozycjonować i podnosić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, poprzez sprawdzone u innych rozwiązania. Zebrane informacje umożliwiają też ocenić, jak wygląda kondycja konkurencji i jak długo pracują już nad widocznością. Przeanalizowanie działalności innych firm ma na celu przede wszystkim zrealizowanie podobnych czynności na jeszcze wyższym poziomie i przekonanie klienta, że to u Ciebie znajduje się najlepsza oferta.

Inne biznesy w branży można przeanalizować zarówno pod kątem rodzaju produktów lub usług, ale i procesów związanych z pozycjonowaniem - link buildingu, content marketingu, struktury witryny, firmowego bloga, czy kierowanego przekazu reklamowego. Warto dokonać selekcji i wybrać najlepsze elementy oraz wyeliminować ewentualne wady proponowanych rozwiązań. Szereg optymalizacji to krok ku zwiększeniu popularności marki w internecie.

Audyt SEO

Audyt SEO - zanim rozpocznie się pozycjonowanie strony, należy przeprowadzić szczegółowy audyt SEO, pozwalający ocenić kondycję i dostosowanie witryny do wytycznych SEO. Zebrane dane pokazują nam, jaką drogę optymalizacyjną należy przejść na starcie rozwijania serwisu.

Do grupy tej należy sprawdzenie chociażby tego, czy tytuły oraz nagłówki na wszystkich podstronach były unikalne i faktycznie nawiązywały do tematyki, a sama ich struktura była przyjazna dla użytkowników witryny. Innymi aspektami są np. dostosowanie strony do urządzeń mobilnych, prędkość ładowania serwisu, czy też ewentualna obecność błędów, jak np. 404. Częstym problemem są same adresy URL, niedostosowanie do obecnych standardów, a więc niebędące tzw. przyjaznymi adresami URL. Wiele z błędów można dostrzec już w samych raportach Google Search Console, PageSpeed Insights, jak i w wielu komercyjnych narzędziach. Każdy, nawet najmniejszy czynnik znaleziony podczas wykonywania audytu SEO, może mieć swoje oddziaływanie na pozycje w Google.

Content marketing

Content marketing - czyli treści - są głównym punktem pozycjonowania strony internetowej. Na copywriting powinna być przeznaczana spora część budżetu SEO, powiem to content ma przynosić nam użytkowników z wyników organicznych wyszukiwarki. Im bardziej wartościowy tekst, opis, artykuł, poradnik oraz odpowiednia optymalizacja ze słowami kluczowymi, tym większa szansa na zaistnienie w sieci.

Każdy materiał powinien być estetyczny, ciekawy, z dodatkiem np. zdjęć lub grafik, mogących dopełnić cały przekaz. Dla algorytmów Google liczy się przede wszystkim wartość dawana użytkownikowi, a więc i tym samym poprawiająca reputację Twoje strony. Wszystkie treści na stronie muszą być publikacjami związanymi z Twoją firmą tematycznie i branżowo, a więc budować pozycję eksperta danej dziedziny. Razem z naszymi specjalistami SEO stworzysz takie materiały, które przy pomocy fraz kluczowych i odpowiednich nagłówków mogą być widoczne i zdobywać nowych odbiorców, wyprzedzając jednocześnie konkurencję.

Ile trwa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron jest procesem, który wymaga wiele pracy, a więc i tym samym żeby wykonać szereg działań konieczny jest czas.

Należy być zatem świadomym, iż wysokich miejsc w wynikach wyszukiwania nie możliwości osiągnąć w krótkim czasie. W większości przypadków na pierwsze efekty czeka się kilka miesięcy, a składa się na to wiele różnych czynników i nie tylko chodzi o tempo prac na Twojej stronie.

Roboty wyszukiwarek regularnie wędrują po wszystkich stronach w sieci i oceniają je pod względem jakości, objętości treści, użytych słów kluczowych, czy też backlinków. Widzą też ewentualny progres i zmiany, jakie starasz się wprowadzić, stojące w zgodzie ze standardami SEO. Jeżeli wykonane prace będą stały na wysokim poziomie, to z czasem algorytmy postawią Twoją stronę wyżej w rankingu, skutecznie włączając się do rywalizacji z konkurencją.

Nigdy nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedni na to, kiedy należy spodziewać efektów pozycjonowania strony. Wynika to z wielu składowych, w tym m.in.:

 • branży danej firmy, w tym liczby firm, które także działają nad pozycjonowaniem w sieci,
 • zasięgu Twojej firmy, a więc skupieniu się na konkretnym regionie, czy na całym kraju,
 • obranej strategii działania, czyli np. pozycjonowania lokalnego, bądź pozycjonowania ogólnokrajowego (szerokiego),
 • zakresu działań konkurencji; jeśli inne firmy poświęcają na to więcej środków i sił, to rywalizacja jest trudniejsza,
 • historii Twojej witryny, a więc prezentowanej jakości w poprzednich latach.

Widoczność podstawą w biznesie

Nasze obserwacje jasno wskazują, że widoczność strony internetowej jest podstawą w prowadzeniu biznesu przez wiele firm z różnych branż.

Również sama optyka wielu przedsiębiorców zmieniła się na przestrzeni ostatnich miesięcy, a niektórzy otwarcie przyznają, iż żałują, że nie postawili większych środków na obecność w internecie.

Widoczność firmowej witryny w wynikach wyszukiwania Google to gwarancja ruchu potencjalnych klientów i wzrostu sprzedażu usług, bądź produktów. Warto także pamiętać, że pozycjonowanie jest procesem odłożony w czasie, ale mogącym przynieść długotrwałe efekty.

Zwiększona popularność firmy w wyszukiwarce pomaga budować reputację firmy i świadomość istnienia. Im więcej fraz kluczowych z Tobą powiązanych, tym więcej osób będzie Twój biznes kojarzyło, a wysokie miejsca w Google tylko tę wiarygodność budują.

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce oraz większości krajów na świecie. Zakres wyświetlanych informacji i możliwość ich znalezienia jest tak ogromna, że nie sposób zakwestionować idei i chęci zadomowienia się w wynikach wyszukiwania. Obecność w Google powinna być priorytetem w każdej strategii marketingowej. Jeżeli pozycjonowanie nie znajduje się w Twoim planie biznesowym, to marnujesz potencjał sprzedażowy!

Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron
Pozycjonowanie stron
strony internetowe

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Pozycjonowanie jest ważne, jeżeli:

 • sprzedajesz, ale jedynie poprzez płatne kampanie, np. w Google Ads,
 • chcesz rozwijać biznes,
 • jeżeli strona internetowa jest lub ma być głównym kanałem zysków,
 • chcesz zbudować kolejny lejek sprzedażowy,
 • pragniesz zwiększać ruch na swojej stronie,
 • masz produkty lub usługi, których poszukują internauci w Google,
 • patrzysz na swój biznes długoterminowo,
 • chcesz zwiększać swoją sprzedaż i budować markę.
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz pozycjonować stronę internetową swojej firmy i pozyskiwać nowych klientów!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozycjonowanie a optymalizacja

Rozwój biznesu i firmowej strony internetowe wiąże się z zagadnieniami SEO i pozycjonowania. Każde zaniechanie w tych aspektach może mieć negatywny oddźwięk, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych oraz utrzymanie dotychczasowych klientów, jeśli firma nie będzie widoczna w wyszukiwarce.

Warto, abyś przy współpracy z agencją SEO znał pojęcia, jakimi posługują się specjaliści podczas procesów, jakie zachodzą w rozbudowie Twojej witryny internetowej. Poniżej wyjaśnimy, czy zachodzą różnice pomiędzy terminami SEO i pozycjonowanie.

Co to SEO, a co oznacza pozycjonowanie?

Skrót SEO pochodzi z języka angielskiego, jako Search Engine Optimization i oznacza optymalizację strony internetowej, zgodnie ze standardami Google. Na rynkach zagranicznych SEO kojarzone jest ze wszystkimi czynnościami, mającymi poprawić widoczność witryny w wyszukiwarce, a więc chodzi zarówno o optymalizację strony, publikowanie treści, budowanie marki na określonych frazach kluczowych, czy też zdobywanie linków zewnętrznych (linkbuilding).

Słowo pozycjonowanie nie występuje, lub jest rzadko widziane, jako mało popularny zamiennik terminu SEO, które za granicą może być jednak rozdzielane jako SEO on-site (optymalizacja wewnętrz strony) i off-site (poza witryną). W naszym kraju terminologia wygląda nieco inaczej, procesy są rozłożone na czynniki pierwsze.

SEO

SEO - zgodnie z powyższą nazwą - oznacza optymalizację procesów na stronie internetowej, a więc np. linkbuildingu do tej grupy ściśle zaliczyć nie można. Chodzi zatem o czynności, które mogą wspomóc prace nad późniejszym pozycjonowaniem i być fundamentem pod wzrosty w Google. SEO to działania wewnątrz struktury serwisu, dotyczące przede wszystkim funkcjonowania całego mechanizmu i kształtu budowy, dostosowanego do wytycznych.

W ramach optymalizacji SEO można m.in. przyspieszyć ładowanie witryny, skompresować pliki graficzne, wyeliminować błędy na podstronach (404, przekierowania i inne), poprawić wyświetlanie na urządzeniach mobilnych, wdrożyć zmianę struktury linków w kierunku przyjaznych URL, jak zoptymalizować wszelkie treści, w kontekście tytułów, nagłówków, opisów, słów kluczowych, linkowania wewnętrznego i kwestii estetycznych oraz unikalności. Na końcu to również publikacja nowych treści - artykułów, poradników, opisów - już zoptymalizowanych pod SEO. W grupie tej nie widzimy zatem kilku równie ważnych czynności.

Pozycjonowanie

Na pozycjonowanie składają się oczywiście wszystkie czynności z rodzaju SEO, bowiem to powstanie silnej konstrukcji strony jest kluczowe w walce o TOP 10 na wybrane frazy kluczowe w Google. Po wykonaniu czynności on-site, czas zatem na proces off-site, celem wzrostu popularności firmy w sieci.

W zakresie działań poza strukturą strony internetowej jest zwłaszcza link building, czyli pozyskiwanie linków prowadzących do domeny na innych stronach - czegoś w rodzaju polecenia. Ma to wpływ zarówno na pozyskiwanie nowych użytkowników z innych źródeł, ale i wzrost reputacji w oczach algorytmów wyszukiwarek, które dzięki temu mogą zacząć wyświetlać Twoją stronę na lepszych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

W strategii działań może się też znaleźć publikowanie artykułów sponsorowanych i artykułów gościnnych na portalach branżowych, stronach zaprzyjaźnionych, czy też blogach, skutecznie polepszając świadomości istnienia marki. Częściowo we wszystkim przysłużyć się mogą również kampanie reklamowe, jeżeli przyniosą istotny wzrost wizyt użytkowników, jak i stałe monitorowanie działań konkurencji.

Jak widzimy, w polskiej terminologii SEO oraz pozycjonowanie ma na celu uporządkowanie pewnych schematów działań, bowiem ich zakres jest spory. W zagranicznych warunkach znacznie częściej używa się terminu SEO, ponieważ tak naprawdę jedno nie może żyć bez drugiego - każdy ubytek lub pominięcie działań przeszkodzi w zdobywaniu kolejnych celów biznesów, związanych z firmową stroną internetową. Warto jednak wiedzieć, że dwa wspomniane słowo nie oznaczają w stu procentach tego samego, choć w obu przypadkach działania się powielają.

Z jakich narzędzi korzystamy?

Z jakich narzędzi korzystamy podczas codziennej pracy przy projektach pozycjonowania stron?

- Ahrefs, Senuto, Screaming Frog, GTmetrix, Seostation, Google Search Console, Google Analytics, Answer the Public, Google PageSpeed Insights, Neilpatel, Google Data Studio, Semstorm, Google Keyword Planner, Experte, Seoptimer, Wayback Machine - Internet Archive, Siteliner, Quetext, Ubersuggest, Broken Link Checker, Duplicate Content Checker.

Większość z tych narzędzi to komercyjne, płatne produkty, z których dane w ramach usług pozycjonowania masz właściwie u nas w pakiecie! To właśnie na informacjach z tej grupy narzędzie opieramy swoją strategię działań.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron wyceniamy zawsze tak, aby faktycznie dana firma miała szansę na poprawę swoich miejsc w Google i wzrost widoczności w Google. Brak odpowiednio zakrojonego budżetu na pozycjonowaniu nie pozwoli na skuteczną walkę z konkurencją oraz rozwijającym się rynek i to zawsze trzeba mieć na uwadze.

Co wpływa na cenę pozycjonowania?

Na cenę pozycjonowania stron wpływa chociażby:

- rodzaj fraz kluczowych - im bardziej konkurencyjne, tym zakres działań musi być większy,
- nie pozycjonujemy tylko wąskiej, ściśle określonej grupy słów - zawsze chcemy dla klienta wycisnąć jak najwięcej,
- rodzaj branży,
- konkurencja,
- rozliczenia za pozycjonowanie są w modelu abonamentowym,
- proponujemy umowę na czas nieokreślony,
- historia Twojej domeny
- jakość strony internetowej,
- rodzaj strony internetowej
- zasięg działalności biznesu,
- konieczny nakład pracy,

W cenę każdego z pakietów wliczone jest m.in. wykonanie audytu witryny, czy też zakres roboczogodzin specjalistów SEO, webdeveloperów i copywriterów. Strategia każdej współpracy ma pomóc w budowaniu pozycji strony w wyszukiwarce Google i ruchu potencjalnych klientów i jej końcowej konwersji. W ramach pozycjonowania ze Studio113 zapewniamy także dedykowanego specjalistę obsługi klienta, z którym zawsze będzie mógł się skontaktować telefonicznie, mailowo, czy poprzez Whatsapp, co zawsze usprawnia współpracę i wprowadzanie potrzebnych czynności.

Każda nasza wycena jest oczywiście dopasowana do posiadanego przez klienta budżetu, oczekiwań i możliwości, ale z zaznaczeniem i uświadomieniem, co można osiągnąć w przypadku znalezienie dodatkowych środków i jak sytuacja wygląda w bezpośredniej konkurencji

Działania na rynku lokalnym mogą przynieść skutek nawet od 600 zł miesięcznie, jeżeli konkurencja danej branży nie jest zbyt silna, jednakże prawdopodobieństwo realnych efektów zaczyna się przy szerszych zakresach działań, zaczynających się od 1000 złotych miesięcznie.

W ramach każdego z pakietów pozycjonowania wykorzystujemy najlepsze na rynku narzędzia SEO, pozwalające obrać optymalną drogę rozwoju witrynę i rozwijania jej lepiej niż konkurencja z Twojej branży na podobnym poziomie budżetu.

Niezależnie od wybranego rodzaju pakietu na pozycjonowanie stron, zawsze warto mieć na uwadze fakt oszczędności. Pozycjonowanie pozwala w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić spore środki, jakie mogą bezpowrotnie zostać wydane np. na płatne kampanie reklamowe. Niestety wiele firm stawia nadal na pierwszym miejscu na płatne wyniki, które kończą się wraz z zakończeniem dostępnego budżetu, bez żadnej gwarancji efektów. Płatne reklamy są obarczone sporym ryzykiem nieskuteczności, jeżeli firmowa witryna nie jest dostosowana pod SEO i ma niezbyt wiele do zaoferowania swoich odwiedzającym użytkownikom. Wówczas jedynym osiągnięciem celem jest sama wizyta potencjalnego klienta, jednak bez potrzebnej do zysku konwersji.

Pozycjonowanie stron ma na celu zwiększenie konwersji, a więc zachęcenie internautę, aby sam chciał zgłosić się do firmy i skorzystał z oferty, czyli np. wypełnił świadomie formularz. Na taki efekt pracuje się przez wiele miesięcy, ale również utrzymanie tego efektu jest znacznie trwalsze, niż krótkotrwała kampania np. w Google Ads.

Podsumowując, pozycjonowanie stron może kosztować od kilkuset złotych, do nawet i kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Kluczowych jest kilka aspektów - od możliwości, oczekiwań, wielkości branży i zakresu prac, jakie należy wykonać, aby osiągnąć zadowalające rezultaty w dłuższej perspektywie czasu. Firmy, które postawiły na pozycjonowanie wiele lat temu, dzisiaj osiągają organiczne rezultaty w skali porównywalnej do milionowych płatnych kampanii miesięcznie! Pozycjonowanie jest zatem wart swojej ceny.

Przykładowe ceny naszych pakietów na pozycjonowanie

Standard
990PLN

Miesięcznie

 • Opcja dostępna Analiza słów kluczowych
 • Opcja dostępna Copywriting
 • Opcja dostępna Analityka
 • Opcja dostępna Optymalizacja strony
 • Opcja dostępna Optymalizacja treści
 • Opcja niedostępna Optymalizacja linków
 • Opcja niedostępna Link building
Biznes
1690PLN

Miesięcznie

 • Opcja dostępna Analiza słów kluczowych
 • Opcja dostępna Copywriting
 • Opcja dostępna Analityka
 • Opcja dostępna Optymalizacja strony
 • Opcja dostępna Optymalizacja treści
 • Opcja dostępna Optymalizacja linków
 • Opcja dostępna Link building
Premium
2590PLN

Miesięcznie

 • Opcja dostępna Analiza słów kluczowych
 • Opcja dostępna Copywriting
 • Opcja dostępna Analityka
 • Opcja dostępna Optymalizacja strony
 • Opcja dostępna Optymalizacja treści
 • Opcja dostępna Optymalizacja linków
 • Opcja dostępna Link building
strony internetowe
Pozycjonowanie strony szansą na rozwój firmy

Coraz więcej firm dynamicznie rozwija się w internecie. Konkurencja ewidentnie nie śpi i stara się pozyskiwać nowych klientów, stawiając m.in. na pozycjonowanie.

Współpracując z nami, systematycznie będziesz rozwijał swoją witrynę, budował markę, reputację oraz co najważniejsze - widoczność w wyszukiwarce Google!

Pracujemy w całej Europie

Zaczynaliśmy w Polsce, a z biegiem lat rozwinęliśmy zespół, biura oraz portel klientów na terenie całej Europy. Pracowaliśmy m.in. w Niemczech, Słowacji, Węgrzech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Belgii, czy Hiszpanii.

Co ma wpływ na pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania?

Na miejsca strony internetowej w wynikach wyszukiwania mają wpływ tzw, czynniki rankingowe, których jest około 200. Google na podstawie wielu wskaźnikach ocenia jakość danej witryny i przydatność dla użytkowników. Wytyczne jednak nie są ściśle określone, a ich grupa została sporządzona na podstawie obserwacji wielu specjalistów SEO. Warto podkreślić, że niektóre ze standardów są zmienne i np. po kilku latach mogą przestać być użyteczne, lub też nie gwarantować wzrostu reputacji domenym, dlatego warto na bieżąco dokonywać analizy sytuacji i optymalizować stronę.

Działania mające wpływ na pozycje w Google dzieli się na trzy grupy:

 • On-site (czynności na stronie),
 • Off-site (czynności poza stroną),
 • Użyteczność względem użytkownika.
Czynniki off-page
 • liczba domen linkujących

Im więcej domen dobrej jakości opublikuje link do określonej witryn, tym zwiększa się jej wartość w internecie, czyli w wyszukiwarkach, nie tylko Google.

 • linkowany anchor text

Anchor text jest podlinkowanym fragmentem zdania w tekście, który prowadzi do określonej witryny.

 • alt tagi przy zdjęciach z linkujących stron

Alt to tzw. tekst alternatywny, opisujące określone zdjęcie, albo grafikę, mogące być również podlinkowane do wybranej strony internetowej. Alt pomaga robotom wyszukiwarek zrozumieć zawartość zdjęcia.

 • linki z domen .gov oraz .edu

Linki pochodzące z domen .edu oraz .gov mogą wzmocnić siłę danej witryny, z racji dość wysokiej reputacji stron, które funkcjonują pod tego typu adresami.

 • autorytet linkującej strony

Linki pochodzące ze stron o dobrej reputacji, wysyłają algorytmom Google informację o wysokiej jakości również linkowanej witryny.

 • linki z konkurencyjnych stron

Linki ze stron, które pozycjonują się na te same frazy, mogą być bardzo wartościowe w oczach robotów Google.

 • linki nofollow oraz do follow

Linki wychodzące dzielą się m.in. na atrybuty dofollow oraz nofollow. Te pierwsze są w stanie przekazywać moc drugiej, linkowanej domeny, podwyższając jej rating, z kolei celem nofollow jest jest jedynie przejście z jednego adresu URL, do drugiego. W ostatnim czasie granica ta w Google delikatnie się zaciera i algorytmy nawet linki nofollow mogą odbierać jako wartościową wskazówkę.

 • wiek domeny

Domeny o kilka lat starsze od innych, mogą mieć lepszą pozycję wyjściową w oczach robotów Google, w kontekście rywalizacji o wysokiej miejsca w wyszukiwarce, zwłaszcza jeśli posiadają już reputację i widoczną historię.

 • historia domeny

Witryny, które w przeszłości funkcjonowały wbrew wytycznym SEO, czyli np. miały powiązanie ze spamem, mają znacznie mniejsze szanse na skuteczną budowę swojej pozycji.

 • Exact match domain

Exact match domain oznacza domeny, które w swojej nazwie zawiera słowo kluczowe, a więc pokrywa się dokładnie z tematyką witryny. W przeszłości byl to mocny punkt pozycjonowania, jednakże dzisiaj nie jest obecny w ścisłych wytycznych, choć w niektórych przypadkach wpływa na zwiększoną widoczność.

 • Domain Authority (DA)

Autorytet domeny to wskaźnik jej siły, przede wszystkim na podstawie dostosowania strony do wytycznych SEO, co powinno mieć swoje odzwierciedlenie również w widoczności w SERP'ach.

 • długość adresu URL

Krótkie i konkretne adresy URL są znacznie lepiej odbierane przez użytkowników i roboty wyszukiwarek, bowiem już wtedy wiadomo, czego należy się spodziewać na wybranej podstronie. Przypadkowe, np. systemowe tworzone adresy URL znacznie gorzej rankują w wynikach wyszukiwania.

 • lokalizacja serwera

Lokalizacja serwera, a więc jego blisko od użytkowników witryny, ma istotny wpływ na funkcjonowanie, wydajność i tempo wyświetlania danych.

 • certyfikat SSL

Certyfikat bezpieczeństwa SSL jest podstawowym elementem każdej witryny w kwestii ochrony danych użytkowników. Brak wdrożenia SSL stanowi poważny ubytek w ocenie wiarygodności właściciela witryny i przetwarzania danych.

 • typy linków

Stosowanie różnych rodzajów linków, z różnych źródeł, jest podstawą do tworzenia odpowiedniego profilu linków witryny.

 • linki ze stron z przekierowaniem 301

Przekierowania 301 wykonuje się w momencie usunięcia adresów URL i stałego przeniesienia contentu w inne miejsce. Moc na nowe linki nie musi być jednak przeniesiona w całości.

 • ukrywanie przekierowań (maskowanie)

Przekierowania, poprzez które roboty widzą inną treść niż użytkownicy strony, stanowi poważne naruszenie wytycznych i tym samym stanowi podstawę np. do nałożenia filtra Google.

 • tytuły linków (title)

Link z atrybutem title ma za zadanie jeszcze bardziej zaakcentować umiejscowiony link na stronie i określić jego tematykę

 • lokalizacje linków na stronie

Linki znajdujące się w podstronach z contentem mają większą wartość niż te, które znajdują się np. w stopce.

 • zbieżność tematyczna ze stroną linkującą

Algorytmy bacznie przyglądają się tematyce linków przychodzących. Jeśli odnośniki są powiązane branżowo, tym lepiej dla strony pozycjonowanej.

 • systematyczny przyrost linków zewnętrznych

Link building jest stałym procesem pozyskiwanym linków, a ich regularnie zwiększanie się będzie dla Google znakiem, iż witryna może być dla użytkowników wartościowym miejscem.

 • naturalny profil linków

Profil linków powinien być budowany w zróżnicowanym schemacie, na podstawie różnych typów źródeł oraz atrybutów dofollow i nofollow.

 • linki z for dyskusyjnych

Linki znajdujące się na forach dyskusyjnych są sukcesywnie coraz częściej pomijane, by ostatecznie nie mieć żadnej wartości w linkbuildingu i pozycjonowaniu strony.

 • jakość treści, z których pochodzą linki

Wartość tekstu na danej podstronie, z którego pochodzi, również może determinować poziom mocy linku. Jeśli artykuł jest skopiowany, niskiej jakości, bądź też nienaturalnie napisany, może wpływać znacznie gorzej, niż wskazuje na to cała domena. Podobnie można oceniać objętość treści.

 • linki wychodzące z całej strony (site-wide)

Site-Wide to linki, które znajdują się na każdej podstronie witryny, np. na górze, lub w stopce.

 • IP serwera oznaczonego jako spam

W przypadku gdy adres IP wpadnie np. na blacklistę, czy też zostanie oznaczony jako spam, to witryny znajdujące się na serwerze z owym wskaźnikiem mogą być negatywnie postrzegane przez Google.

 • witryna zaatakowana przez hakerów

Jeśli roboty wykryją, że strona internetowa została zaatakowana, istnieje spore prawdopodobieństwo usunięcia jej z indeksu wyszukiwarki.

 • sztuczny przyrost linków

Nagłe zwiększenie się grupy linków przychodzących może w ocenie Google mieć znamiona

Czynniki on-site
 • Fraza w tytule (title)

Google bardzo mocno bierze pod uwagę fakt umieszczenia słowa kluczowego w tytule strony. Wprawdzie na przestrzeni lat pozycjonowanie wedle tego czynnika nieco osłabło, jednak nadal jest to jeden z kluczowych elementów.

 • Fraza umieszczona jako pierwsza w tytule (title)

Niekiedy przewagę nad innymi miejscami w tytule w kontekście pozycjonowania, ma fraza umieszczona na samym jego początku.

 • Frazy w opisie (description)

Istotnym znakiem dla CTR oraz późniejszych wzrostów w Google, mogą mieć frazy umieszczone w meta descirption witryny.

 • Fraza w głównym nagłówku (H1)

Kluczem przy pozycjonowaniu jest też umieszczenie w nagłówku H1 słowa kluczowego, określając dzięki temu tematykę strony, bądź podstrony.

 • Objętość treści

Treści o większej objętości często są lepiej widoczne w wyszukiwarce, aniżeli content z mniejszą ilością znaków.

 • Spis treści na stronie

Aby pomóc algorytmom Google zrozumieć opublikowaną treść na Twojej stronie, możesz posłużyć się stworzeniem spisu treści na początek artykułu. Ten zabieg informuje również użytkowników o zawartych wątkach, zwłaszcza jeśli są dodatkowo podlinkowane wewnętrznie.

 • Nasycenie słowami kluczowymi

Wielokrotność użytych słów kluczowych na całej stronie umacnia witrynę w kontekście zrozumienia tematyki strony w oczach Google i tym samym promowania w wynikach wyszukiwania, jeżeli treści są naturalne i wartościowe. Warto zatem pamiętać też o semantycznych słowach kluczowych (LSI), a więc określeniach powiązanych z głównymi frazami kluczowymi.

 • Merytoryczne treści

Znacznie wyżej oceniane są strony, które umieszczają treści dogłębnie wyczerpując dany temat, aniżeli te opisane w sposób ogólnikowy.

 • Szybkość ładowania strony

Prędkość ładowania strony to czołowy czynnik rankingowy i dotyczy zarówno wersji desktopowej, jak i urządzeń mobilnych. Roboty są w stanie dokładnie odczytać szybkość witryny i na podstawie tego dokonywać wyboru.

 • Wartość linków wychodzących

Jeżeli publikujemy na swojej stronie odnośniki do innych witryn, starajmy się, aby każda z domen prezentowała wysoką jakość i autorytet, bowiem w ten sposób zyskujemy zaufanie algorytmów Google.

 • Zgodność tematyczna linków wychodzących

Wskazuje się, aby linki wychodzące ze strony miały również ścisłe powiązanie branżowe lub tematycznie, bowiem w ten sposób umacnia się ocenę trafności wyników przez algorytmy Google.

 • Gramatyka, ortografia, literówki

Podstawową oznaką publikowania wysokiej jakości materiałów tekstowych, jest prawidłowa pisownia, a więc brak literówek, brak błędów ortograficznych i poprawna budowa gramatyczna. Google bierze pod uwagę wrażenia i doświadczenia użytkowników, którzy wyszukują dobry content.

 • Kopiowanie opisów ze stron producentów

Wiele sklepów internetowych nie zwraca na to uwagi i kopiuje opisy produktów ze stron producentów. Jest to gruby błąd, bowiem zjawisko duplicate content jest karane przez Google niższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania, albo nawet i brakiem indeksacji.

 • Duplicate content

Skopiowane treści to zbrodnia dla rozwijania reputacji witryny w sieci. Duplikacja może pojawić się zarówno wewnątrz, jak i oczywiście na zewnątrz strony. Kopiowane artykuły w żaden sposób nie przekonają Google, co do wartości domeny.

 • Błędy w wyświetlaniu na urządzeniach mobilnych

Wszelkie błędy na urządzeniach mobilnych, np. w wyświetlaniu tekstu lub zdjęć, mogą przyczyniać się do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.

 • Łatwy kontakt

Im więcej danych kontaktowych na stronie internetowej, tym lepiej, zwłaszcza jeśli pokrywają się z informacjami firmowych wizytówek, np. w Google Moja Firma.

 • Częste publikacje nowych treści

Na wartość strony w oczach Google wpływa częsta aktualizacja i regularne publikowanie nowych treści.

 • Mapa witryny

Mapa witryny jest przydatna zwłaszcza robotom, które nie mają wówczas kłopotów z odnalezieniem wszystkich istotnych adresów URL i indeksacją całego materiału w Google.

 • Zduplikowane meta dane

Zduplikowane informacje w meta danych mogą niekorzystnie wpłynąć na sytuację w wynikach wyszukiwania.

 • Breadcrumbs (menu okruszkowe)

Breadcrumbs to tzw. menu okruszkowe. Widoczne jest zwłaszcza w sklepach internetowych, w formie pokazania dokładnej ścieżki nawigacyjnej, jaką podąża użytkownik. Bywa użytecznym elementem witryny, zwłaszcza jeśli oddzielone sektory ścieżki są klikalne.

 • Linki kanoniczne

Jednym z rozwiązań na skopiowane treści wewnątrz witryny, może być umieszczenie tagi canonical, za pomocą którego roboty Google otrzymuję informację o oryginalnym, pierwotnym źródle danej informacji.

 • Optymalizacja zdjęć

Optymalizacja plików graficznych - odpowiednie nazwanie zdjęcia, dodanie tekstu alternatywnego, tytułu, czy opisu - również daje sygnał Google w kontekście trafności wyświetlania wyników na dane określone słowa kluczowe.

 • Aktualizacje na stronie

Aktualizowane oraz nowe treści to - prócz rzetelności i jakości - istotny wskaźnik rankingowy. Google stara się bowiem wyświetlać jak najbardziej świeże materiały, co oczywiście widzimy w rezultatach.

 • Nagłówki z frazami (H3, H3, H4)

Umieszczanie słów w nagłówkach niższych rzędów także może nakierować tematycznie na użytkowników w Google i zrozumieć strukturę przez roboty wyszukiwarki.

 • Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Strony internetowe obowiązkowo muszą być dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Od kilku lat to jeden z głównych czynników rankingowych Google.

 • Liczba linków wychodzących

W przypadku nadmiernej ilości linków wychodzących, zwłaszcza z atrybutem dofollow, może skutkować obniżenie wartości witryny i tym samym gorszych miejsc w wynikach wyszukiwania.

 • Materiały graficzne i multimedialne

Na zwiększoną atrakcyjność strony internetowej mogą pracować publikowane materiały multimedialne - grafiki, zdjęcia, czy filmy.

 • Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrznie korzystnie wpływa na ocenę struktur przez roboty wyszukiwarki, jak i na możliwość płynnego przejścia na kolejne podstrony przez użytkowników. Poprzez liczebność linków wewnętrznych można także uwiarygodnić znaczenie niektórych materiałów.

 • Broken linki (martwe linki)

Uszkodzone linki (błędy 404) negatywne działają zarówno na wrażenia odbiorcy, ale też obniżają jakość serwisu w oczach robotów wyszukiwarek. Należy zawsze unikać jakichkolwiek błędów URL, tworząc uszkodzone adresy, bądź też prowadzące do nieistniejących treści.

 • Błędy w kodzie strony

O złej jakości strony świadczą bardzo często błędy w samym kodzie strony. Witryna musi być zawsze zbudowana zgodnie ze standardami webmasterskimi. Jeżeli te nie zostaną dotrzymane, uzyskanie widoczności w Google będzie praktycznie niemożliwe.

 • Listy numerowane

Odbiór struktury publikacji można poprawiać np. dzięki listom numerowanym, a więc wypunktowaniu zawartości treści.

 • Strona zaprojektowana pod użytkowników

Każda witryna w każdym przypadku powinna być projektowana pod doświadczenia i wymagania samych użytkowników. Układ strony powinien np. uwidocznić najważniejsze, lub najbardziej aktualne treści.

 • Wartościowe treści dla odbiorcy

Wśród najważniejszych czynników rankingowych uwzględnia się wartość dawaną odbiorcy, poprzez ciekawe, unikalne oraz przydatne treści.

 • Struktura strony

Poukładana strukturalnie strona, z przejrzystą nawigacją i konkretnym podziałem tematycznym, to obowiązkowy punkt, aby roboty Google nie miały problemów ze zrozumieniem zawartości i indeksacją wszystkich podstron.

Użyteczność strony (UX)

Serwis internetowy musi być użyteczny dla użytkownika, w przeciwnym razie współczynnik odrzuceń będzie zbyt wysoki. Mało intuicyjna, ciężka w obsłudze i bez poprawnej nawigacji strona, nie ma większych szans na widoczność w Google.

 • RankBrain

Jest to jeden z algorytmów AI wyszukiwarki Google, które analizuje witryny, celem wyświetlenia użytkownikom jak najbardziej trafnych rezultatów, m.in. na podstawie frazy kluczowej, czy też lokalizacji.

 • CTR dla najważniejszych fraz

Witryny, które mają podwyższony współczynnik klikalności, mogą zyskać wzrosty w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe.

 • CTR dla wszystkich słów

Jeśli strona internetowa uzyskuje lepsze wyniki w ramach organicznego współczynnika CTR na wiele fraz kluczowych, to jej pozycja i wiarygodność w Google automatycznie może się poprawić.

 • Współczynnik odrzuceń

Znany wskaźnik w raportach Google Analytics, który pokazuje, jaki procent użytkowników trafił na stronę docelową i szybko ją opuścić, nie przeglądając innych podstron. Im wyższy współczynnik odrzuceń, tym większe prawdopodobieństwo gorszych miejsc w Google.

 • Ruch Direct

Systemy Google korzystają z danych przeglądarki Google Chrome, ujawniające liczbę użytkowników wchodzących bezpośrednio na daną stronę. Bezpośrednie wejścia mogą korzystnie wpływać na miejsca rankingowe.

 • Wracają użytkownicy

Google posiada również informacje o użytkownikach, którzy powracają na wcześniej odwiedzoną witrynę. Stali odwiedzających są czynnikiem lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.

 • Pogo sticking

Pogo sticking to zjawisko wchodzenia przez użytkowników na kilka witryn z wyników wyszukiwania, celem poszukiwania dla siebie odpowiedniego miejsca. Jeżeli internauta opuścił adres np. z TOP 1 na rzecz strony z drugiej pozycji, to jest to dla algorytmów sygnał o możliwym niezadowoleniu z proponowanych domen.

 • Komentarze

Witryny z możliwością komentowania i przede wszystkim z dużą ilością interakcji pod artykułami, mogą być oznaką wysokiej jakości contentu i przydatności dla użytkownika, co ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron.

 • Czas na stronie

W przypadku gdy użytkownicy przez dłuższy czas przeglądają witryny, Google odbiera ten fakt jako wyższej jakości serwis, wartościowy dla odbiorcy. Czas spędzony na stronie wiąże się również z współczynnikiem odrzuceń.

Jakie efekty daje pozycjonowanie stron, czyli czego możesz się spodziewać?

Celem pozycjonowania strony internetowej jest zdobycie jak najwyższych miejsc w wyszukiwarce, na wpisywane przez użytkownicy konkretne zapytania, czy hasła. To TOP 10 na wybraną frazę kluczową, a więc pierwsza strona wyników, ma być efektem pracy nad witryną.

Głównym efektem nie jest oczywiście sam fakt pozyskania dobrych pozycji, ale wzrostu darmowego ruchu organicznego z tego wynikającego. Innymi plusami są również m.in. wzrost rozpoznawalności marki, przekuwając ją na stały zysk.

Obecność witryny na czołowych miejscach wyszukiwarki pozwala zdobywać nowych klientów, dlatego też pozycjonowanie stron jest najlepszą i najtańszą metodą na promocję w internecie.

- wzrost sprzedaży
- pozyskiwanie nowych klientów
- poprawa konwersji
- skuteczna rywalizacja z konkurencją na wielu polach
- budowa rozpoznawalności marki

Nasza oferta na pozycjonowanie

- pozycjonowanie lokalne - standard, biznes, premium

- pozycjonowanie ogólnokrajowe - standard, biznes, premium

Dla kogo jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google to proces, z którego mogą skorzystać firmy z niemalże każdej branży, niezależnie od typu działalności.

Biznes może się pozycjonować zarówno lokalnie, jak i ogólnokrajowo, czy globalnie.

W ten sposób można zwiększyć świadomość istnienia marki, poprawić konwersję, zdobywać użytkowników i budować sprzedaż.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz pozycjonować stronę internetową swojej firmy i pozyskiwać nowych klientów!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozycjonowanie stron - fakty i mity

Trwałość zajmowanych pozycji

Mit: Stronę wystarczy wypozycjonować raz

Nie jest to twierdzenie prawdziwe. Oczywiście, jeżeli Twoja strona jest bardzo mocna i wartościowa, a konkurencja praktycznie nie istnieje, to jeden proces pozycjonowania może wystarczyć nawet i na zawsze, jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Na rynku powstaje coraz więcej firm, które swój zysk upatrują w internecie, dlatego na bieżąco należy monitorować, czy przypadkiem inne biznesy nie wyprzedziły Ciebie na określoną frazę kluczową. Trzeba brać również pod uwagę, że algorytmy to mechanizm ciągle aktualizowany i utrzymanie rezultatów może wymagać optymalizacji, aby nadal skutecznie rywalizować z konkurencją.

Fakt: Pozycjonowanie jest procesem ciągłym

Aby zdobywać najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, trzeba poświęcić wiele godzin pracy, zwłaszcza gdy dane słowo kluczowe jest popularne, wpisuje je wielu użytkownicy i również wiele firm pod tym kątem działa. Nie można zatem osiąść na laurach, kiedy osiągniemy pierwszą pozycję, bądź też jedną z pierwszych. Konkurencja nadal będzie korzystała z usług specjalistów, aby móc osiągnąć swój cel. Inną kwestią jest również to, że brakiem późniejszych działań można sobie zaszkodzić automatycznie, bowiem roboty Google widzą, kto oferuje aktualne dane, a kto nie aktualizuje swojej strony, obniżając tym samym ogólną ocenę witryny.

Płatne kampanie w Google Ads

Mit: Kampanie reklamowe wpływają na pozycje w Google

Oczywiście nie jest to prawda - w przeciwnym razie wszyscy korzystaliby z reklam, pomijając kwestie publikowania wartościowego contentu na stronie, a więc istotnych czynników SEO. Reklamy mogą być jedynie pośrednim czynnikiem mogącym pomóc w SERP'ach - wielki ruch z reklam, jak i powracający później użytkownicy - mogą wzmocnić reputację domeny, jednakże bez wartościowej witryny się to nie stanie. Generalnie Google Ads zwiększa zasięg i ruch na stronie tylko wtedy, kiedy reklamy są opłacone. Kiedy budżet na kampanię się kończy, zanika również ruch z tego kanału.

Fakt: Reklamy tylko czasowa zwiększają widoczność

Stała, dobra pozycja w wynikach wyszukiwania możliwe jest wyłącznie poprzez optymalizację witryny i pozycjonowanie. Płatne reklamy mogą zrobić różnicę np. wtedy, gdy dopiero startujesz w sieci i strona jest praktycznie widoczna na ważne frazy kluczowe. Pozycjonowanie wprawdzie jest procesem czasochłonnym i na efekty należy poczekać minimum kilka miesięcy, jednak widoczność i wizyty użytkowników są wówczas darmowe, w przeciwieństwie do często przypadkowych odwiedzających stronę z rezultatów reklamowych.

Działania pozycjonera

Mit: Jeden konkretny ruch przyniesie efekt

Niektórzy w swoich ofertach wręcz zapewniają, że ich technika na sto procent przyniesie efekt w Google. Nie ma takich czynności, których skuteczność jest pewna, wpływająca na pozycjonowanie witryny. Algorytmy wyszukiwarek to zmieniające się mechanizmy i nie bez powodu mowa jest o ponad 200 czynnikach rankingowych. Owszem już same działania optymalizacyjne mogą zadziałać na poprawę kondycji witryny i ocenę robotów, jednak nie ma jednego ścisłego schematu prac, które w każdym przypadku się sprawdzą, osiągając w dodatku szczyt wyników wyszukiwania.

Fakt: Na pozycjonowanie składa się cała gama rozwiązań

Pozycjonowanie to cała grupa czynności mniej, lub bardziej skomplikowanych. Dotyczą treści, kodu strony, meta danych, słów kluczowych, unikalności contentu, czy też dostosowania funkcjonowania witryny na wszystkich urządzeniach. Nie sposób skupić się tylko na jednym czynniku, powinno się pracować nad wszystkimi elementami strony, aby faktycznie umożliwić rywalizację o lepsze miejsce w Google.

Wtyczki na stronie

Mit: Wtyczki są remedium na wszystkie braki

Różne systemy zarządzania treści są wspierane przez też przez niezliczone ilości wtyczek. Najwięcej z nich funkcjonuje pod Wordpressa, wśród użytkowników którego często panuje przekonanie, że na każdy problem sposobem jest instalacja wtyczki. Niestety tak nie jest - często dodatkowo zainstalowane oprogramowania negatywnie wpływają na stabilność platformy, prędkość ładowania danych oraz bezpieczeństwo. Oczywiście wszystko może okazać się pomocne przy optymalizacji witryny, jednak nie należy tego traktować jako pewnik.

Fakt: Liczą się umiejętności, a nie wiara we wtyczki

Oczywiście specjaliści od pozycjonowania również korzystają w wielu sytuacjach z wtyczek, jednakże są w pełni świadom ich działania i potrafią zauważyć ewentualne nowe problemy, jakie wynikły z ich instalacji. Wielokrotnie okazuje się bowiem, że korzystniejsze okazuje się poświęcenie nieco więcej czasu na techniczną pracę, niż wdrażania obciążającej witryny wtyczki.

Treści

Mit: Ogrom treści bez patrzenia na użyteczność

Nie jest tajemnicą, że wśród najważniejszych czynników rankingowych stawia się objętość publikowanych treści. Nie należy jednak zapominać o kwestiach użyteczności dla odbiorcy oraz unikalności - kopiowane z innych stron teksty nic nie dadzą - działają wręcz destrukcyjnie na ocenę w Google i na szansę widoczności w wyszukiwarce. Podobnie jak kwestia użyteczności - pisanie nie na temat, byleby zwiększyć liczbę znaków - na użytkowników pozytywnie nie zadziała.

Fakt: Wartościowa treści to plus dla strony

Szczegółowe i unikalne treści są bardzo pożądane przez internautów oraz same roboty Google. Dzięki nim można budować swoją wiarygodność i reputacji w sieci. Jednym z kluczowych aspektów pozycjonowania są wartościowe teksty, dlatego ich odpowiednie opracowanie powinno uwzględniać późniejsze odczucia odbiorców.

Pozycjonowanie i sprzedaż

Mit: Czołowa pozycja jest gwarancją sprzedaży

Miejsce w TOP 10, TOP 3, czy TOP 1 nigdy nie da gwarancji pewnej sprzedaży. Na końcową reakcję klienta oraz sprzedaż składa się kilka różnych sektorów - od przekazów na stronie i funkcjonowanie witryny, poprzez opinię o firmie, po bezpośrednią obsługę klienta.

Fakt: Miejsca w TOP zwiększą widoczność i poprawią liczbę wizyt na stronie

Im więcej potencjalnych klientów odwiedzi stronę Twojej firmy, tym większa jest szansa na poprawę sprzedaży. W większości przypadków zainteresowani danym produktem przeglądają kilka wyników, które znajdują się na czele rezultatów organicznych. W przypadku gdy Twoja oferta będzie odpowiednia i konkurencyjna, to klient będzie w Twoich rękach. Sam wzrost wizyt na stronie czy w sklepie internetowych nie gwarantuje wzrostu zakupów.

Pozycja w wynikach wyszukiwania

Mit: Mam pierwszą pozycję już na zawsze

Strona internetowa osiągnęła pozycję w TOP 3, więc pozycjonowanie i współpraca z agencją nie jest już potrzebna? Na rynku SEO zdarzają się przypadki rezygnacji firm z usług pozycjonowania, właśnie z powyższego powodu. Owszem, rezultaty potrafią się utrzymywać przez bardzo długi czas, jednakże w przypadku braku jakichkolwiek nowych działań i aktualizacji, algorytmy Google mogą uznać, iż to witryny konkurencyjnych firm są ciekawsze i na bieżąco uaktualnianie, co skończy się roszadą w wynikach wyszukiwania. Wówczas zabawa zaczyna się niejako od początku.

Fakt: Zdobycie oraz utrzymanie wysokich pozycji wymaga pracy

Zdobycie dobrych miejsc w wynikach wyszukiwania nie jest takim prostym zadanie, dlatego pozycjonowanie składa się na wiele różnych elementów. Jeśli już uda się osiągnąć cel, to na bieżąco należy śledzić poczynania konkurencji oraz zmieniające się trendy. Nie należy zatem poprzestać na rozwijaniu swojej strony i rezygnować z aktywnego pozycjonowania.

Gwarancja efektów pozycjonowania

Mit: Efekty w trzy miesiące

Przypominamy, że czynników rankingowych jest ponad 200, dlatego nie sposób jest określić, kiedy pojawią się pierwsze efekty działań, a już na pewno niemożliwe jest stwierdzenie - kiedy Twoja strona pojawi się w czołówce. Szybki wzrost można uzyskać wyłącznie na mało popularne frazy, o które walczy niewiele firm, jednakże tutaj również decyduje cały gros wskaźników.

Fakt: Nie można zagwarantować pewnych wyników

Przy rozpoczynaniu pozycjonowania można zagwarantować jedno - Twoja witryna będzie się rozwijać i tym samym pracować na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google. Jeżeli ktokolwiek obiecuje Ci konkretne pozycje, w dodatku w bardzo krótkim czasie, to takie zapewnienia należy traktować z przymrużeniem oka. Pamiętaj, że w sieci funkcjonuje również konkurencja, również pracująca na swoją reputację i widoczność.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)
Czy pozycjonowanie wymaga wdrożenia zmian w wyglądzie strony, lub w jej strukturze?

W większości przypadków cały proces wymaga dokonania pewnych zmian, mogących wpłynąć na lepszą kondycji witryny. O tym, jakie działania należy niezwłocznie wykonać, dowiemy się m.in. na podstawie audytu SEO.

W jaki sposób mogę sprawdzać efekty pozycjonowania?

Na bieżąco dostarczamy informacje dotyczące działań i aktualnej widoczności serwisy w wyszukiwarce Google, wysyłając m.in. raporty z danymi.

Dopiero planuję zbudowanie strony internetowej. Czy mogę już zgłosić się do Studio113?

Jak najbardziej. Proces budowy witryny jest najlepszym czasem, bowiem już wtedy można odpowiednio zaplanować pozycjonowanie i stworzenie np. struktury menu, linków wewnątrz strony.

Od czego zależy cena pozycjonowania?

Wycena każdego procesu pozycjonowania jest indywidualna, m.in. na podstawie rodzaju branży, konkurencyjności, rodzaju witryny lub sklepu, zakresu działań oraz możliwości klienta. Wszelkie aspekty omawiamy szczegółowo przed podpisaniem umowy, tak aby wszystko było dla naszego kontrahenta jasne.

Ile słów kluczowych można pozycjonować?

Z naszej strony nie ma pod kątem ograniczeń. W przypadku dobrze rozwijanej strony, przy często publikowanych, wartościowych treściach, liczba fraz kluczowych z pozytywną widocznością może sięgać nawet i kilkuset słów. Oczywiście należy przyjąć w zestawieniu grupę najważniejszych wyrażeń dla danej firmy, jednak widoczność strony można budować na wielu zapytaniach użytkowników.

Co się stanie z efektami po zakończeniu współpracy?

Najlepsze rezultaty można sobie zapewnić przy stałej, nieprzerwanej współpracy. Jeśli jednak dojdzie do zakończenia naszych działań, to absolutnie nie usuwamy naszych materiałów, czy innych wykonanych ruchów np. poza witryną. Wszystko pozostanie w niezmiennej formie, natomiast to, jak długo strona będzie utrzymywała swoją siłę w wyszukiwarce, jest zależne od oceny algorytmów i pozycjonerskich prac konkurencji.

Czy warto pozycjonować stronę samemu?

Stronę internetową warto pozycjonować samemu wyłącznie w przypadku, kiedy w firmie nie jest możliwe znalezienie środków, aby proces przeprowadzali specjaliści. Warto jednak pamiętać, że jest to czasochłonne zajęcie, a wszelkie nieetyczne działania - mające rzekomo przyspieszyć efekty - są tylko szkodliwe dla Twojego biznesu.

Czy Studio113 daje gwarancję osiągnięcia efektów?

Nie. Nikt rzetelny nie powinien gwarantować efektów, czyli dawać pewności zajęcia konkretnych pozycji w wynikach wyszukiwania. Studio113 daje gwarancję na systematyczną, jakościową pracę nad witryną, abyś wyprzedził swoją konkurencję.

Jak długo trwa pozycjonowanie?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Pozycjonowanie w zasadzie powinno trwać cały czas, nawet po osiągnięciu zadowalających efektów. Wynika to z wielu czynników - od tych typowo technicznych, po branżę i działającą w tym samym kierunku konkurencję.

Przy rzetelnej pracy, pierwsze sygnały o wzrostach powinny się pojawić już po kilku miesiącach, jednakże czołowe miejsce na określone słowa kluczowe, są zależne od szeregu różnych czynników.

Jakie usługi poza pozycjonowaniem świadczy Studio113?

Prócz SEO i pozycjonowania, szeroko działania także przy samej budowie stron internetowych od podstaw. Stawiamy na estetyczne i przygotowane technicznie witryny, które później mogą osiągnąć sukces podczas procesu pozycjonowania. W zestawie naszych usług znajdziecie także hosting, projektowanie graficznie, jak i copywriting.

Czy każdy biznes powinien postawić na pozycjonowanie?

Każda firma powinna pochylić się nad procesem pozycjonowania. Wyjątek mogą stanowić natomiast te biznesy, których funkcjonowanie opiera się na konkretnych terminach sprzedaży, gdzie nie ma możliwości czekania na efekty pozycjonowania. W takich przypadkach stosuje się kampanie reklamowe.

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Pozycjonowanie stron jest jednym z głównych i najbardziej wydajnych możliwości dotarcia do klientów. Wszak w zasadzie wszyscy korzystają z wyszukiwarki Google, a działania pozycjonowania są w ostateczności znacznie tańsze, niż np. różnego rodzaju kampanie reklamowe.

Czy pozycjonowanie stron to gwarancja efektów?

Pozycjonowanie stron umożliwia budować swoją pozycję w wyszukiwarce Google, jednakże końcowe efekty zależne są od wielu czynników, w tych również od działań konkurencji. Nasz zespół zawsze pracuje na wielu polach, aby witryna była w oczach algorytmów coraz mocniejsza, wedle wszystkich wytycznych i wymagań

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Cena pozycjonowania zależna jest przede wszystkim od objętości działań. Pozycjonowanie lokalne można rozpocząć od kilkuset złotych za miesiąc, jednakże znacznie bardziej opłacalne są wyższe pakiety abonamentowe. W przypadku pozycjonowania na ogólnokrajowe frazy, cennik bardziej efektywnych działań zaczyna się od 1000 złotych za miesiąc.

Co oznacza SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization, oznaczający optymalizację witryny internetowej pod wyszukiwarki. Są to w większości czynności techniczne, będące wstępem pod pozycjonowanie stron.

Czy pozycjonowanie jest dla każdego?

Pozycjonowanie nie jest dla każdego zainteresowanego. Nad tym procesem powinni się zastanowić przede wszystkim właściciele firm, chcący zwiększyć swoją sprzedaż. Wątpliwości mogą być natomiast np. wśród prowadzących blogi. Jeżeli za tym nie idzie konkretny pomysł biznesowy i sprzedażowy, pozycjonowanie bloga może być po prostu poza zasięgiem finansowym. Wówczas warto jednak przeprowadzić możliwie jak najdokładniejszą optymalizację.

Pozycjonowanie stron w rozliczeniu za efekt, czy abonamentowo?

W naszej agencji zdecydowanie preferujemy współpracę abonamentową. Działania i rozliczenia za efekt nie są w żaden sposób korzystne ani dla nas, ani dla klienta. Firmy działające w systemie za efekt są prowokowane do zdecydowanych działań, niekoniecznie zgodnych z etyką, aby móc błyskawicznie uzyskać jakiekolwiek wyniki. Abonamentowa forma pozwala na spokojną, naturalną pracę nad witryna, która przyniesie potem trwałe wyniki.

Czy współpraca dotycząca pozycjonowania wymaga spotkań?

Bardzo cenimy sobie kontakt z klientem w każdej formie, dlatego też bezpośredni spotkania i rozmowy są u nas na porządku dziennym, zwłaszcza przed początkiem współpracy. Nie jest to jednak wymóg - wszystkie sprawy można jak najbardziej ustalić podczas rozmów telefonicznych, czy też videokonferencji.

Czy mogę zrezygnować z pozycjonowania wcześniej, aniżeli przewiduje umowa?

Z pozycjonowania strony możesz zrezygnować w każdej chwili, zgodnie z zapisami w umowie. Z reguły zapisy mówią o maksymalnie trzech miesiącach wypowiedzenia, natomiast nigdy nie robimy problemów i nie wiążemy się z klientami długoletnimi umowami. Stoimy po stronie klienta, dostosowując się do każdej sytuacji.

Co przynosi TOP 10 wyników wyszukiwania?

Strona internetowa w TOP 10 na określone frazy kluczowe, może liczyć przede wszystkim na wzrost wizyt użytkowników, a tym samym poprawienie widoczności i znajomości marki. Wzrost wizyt jest też szansą na pozyskanie nowych klientów.

Czym są słowa kluczowe i jak je wybrać?

Słowa kluczowe (frazy kluczowe) to wyrażenia, które użytkownicy Google wpisują w wyszukiwarce i na które Twoja strona może się pozycjonować. Wybór słów nie może być przypadkowy - wszystkie powinny nawiązywać do tematyki Twojej strony, branży itp.

Czy można kupić dobre pozycje w Google?

Nie ma takiej możliwości. Google premiuje wysokimi pozycjami witryny, które prezentują wysoką jakość użytkownikom, stąd też powstał cały proces pozycjonowania, aby móc spełniać wymagania.

Co się stanie z firmową stroną po przerwaniu pozycjonowania?

Wiele zależy od aktualnej mocy strony, jej pozycji w wynikach wyszukiwania oraz konkurencji. Rezultaty mogą być trwałe, ale jeżeli praca nad pozycjonowaniem zostanie wstrzymana i na stronie nie będzie się nic działo, to roboty mogą uznać, że to witryny innych firm są lepsze niż Twoja, co poskutkuje obniżeniem miejsc w Google i spadkiem sprzedaży.

Kiedy zacząć pozycjonowanie firmowej strony internetowej?

Pozycjonowanie warto rozpocząć od razu po zbudowaniu firmowej witryny, aby móc rozwijać jej widoczność w sieci i budować swój biznes.

FaLang translation system by Faboba
Pozycjonowanie
© Studio113 Ltd. All rights reserved.