Skip to main content
4 minut(y) czytania (843 słów)

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

20190910-czy-warto-miec-strone-internetowa-1

W Polsce zdecydowana większość osób na co dzień ma dostęp do internetu i aktywnie z niego korzysta, nie tylko przeglądając media społecznościowe, ale także wiele innych serwisów. Czy mając swój biznes, nawet ten dobrze prosperujący, można przymknąć oko na promocję w sieci?

Nie, każda firma powinna posiadać swoją stronę internetową. Wielokrotnie spotykamy się z opinią przedsiębiorców, że ich działalność funkcjonuje bardzo dobrze, mają zadowalające zyski, a nowi klienci znajdą ich bez problemu i promocja nie jest priorytetem. Oczywiście priorytetem być nie musi, jednak dlaczego świadomie odbierać sobie dodatkowe możliwości oraz przychody, a także oddawać pole konkurencji, która dotrzymuje kroku zmianom technologicznym oraz tendencjom na rynku?

W tym artykule postaramy się przedstawić argumenty, dlaczego serwis www jest niezbędny dla Twojej firmy.

Globalny zasięg

Wizytówka Twojej firmy obejmie zasięgiem cały świat, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jeśli swoje produkty kierowałeś do lokalnych odbiorców, w tym przypadku zwiększa się szansa na sprzedaż, ponieważ do oferty mogą dotrzeć klienci z całego kraju. W wyszukiwarce Google z pewnością znajdziesz też konkurencyjne firmy, więc dlaczego nie zacząć walczyć o dodatkowe zamówienia? Nie ma również przypadku w tym, gdy przedsiębiorcy decydują się na strony internetowe w kilku wersjach językowych. Zwielokrotnia to bowiem możliwości zarobku, poprzez kontakt z zagranicznymi odbiorcami.

Wiarygodność firmy

Obecnie z dużą konkurencją do czynienia mają firmy w praktycznie każdej branży. Ważną rolę odgrywa zatem wiarygodność i wizerunek poszczególnych podmiotów. Dzisiaj klienci zanim zdecydują się na kontakt i ewentualne skorzystanie z oferty, szukają w internecie opinii o przedsiębiorcy, a brak swojej witryny bardzo często odrzuca potencjalnego zainteresowanego. Odbiorcy na pierwszym miejscu stawiają tych, którzy posiadają atrakcyjną wizytówkę lub sklep internetowy z opisem produktów, ponieważ to podnosi wiarygodność przedsiębiorcy. Dobrze przygotowana strona, z przydatnymi informacjami, zdjęciami, danymi kontaktowymi, czy przykładowymi realizacjami, winduje w górę szanse na nowego kontrahenta. Można to porównać do biura lub sklepu stacjonarnego, dobrze zaprojektowanego i wyposażonego, które błyskawicznie pracuje na to pierwsze, najważniejsze wrażenie.

Lepszy kontakt

Strona internetowa firmy jest wizytówką, dzięki której można szybko i łatwo skontaktować się z odpowiednią osobą, czy wybranym działem. Zbiór takich kontaktów tworzy swego rodzaju punkt informacyjny, co przydaje się zwłaszcza w przedsiębiorstwach z większą ilością pracowników, dzielących się np. na dział handlowy, marketingowy, księgowy, czy kadr. W serwisie można także umieścić komponenty, które automatyzują proces, w tym formularz kontaktowy, chat, albo komunikatory Skype i Messenger. Ważna kwestią jest też umieszczenie godzin pracy oraz mapy z lokalizacją firmy i dokładnymi wyliczeniami dla nawigacji GPS. Nawet takie detale działają bardzo pozytywnie, jest to wygodne dla obu stron.

Poprawa wizerunku i budowanie relacji

Strona internetowa daje firmie wiele możliwości. Budując ją zyskujemy adres, czyli domenę, na którą kieruje się swoich obecnych i przyszłych kontrahentów. Adres domeny można również śmiało umieścić na materiałach reklamowych, typu foldery, katalogi i wizytówki.

Witryna w sieci kreuje wizerunek podmiotu w oczach klientów, dlatego warto publikować także zdjęcia, filmy i inne wartościowe treści.

Regularny kontakt z odbiorcami poprzez stronę internetową to świetne środowisko do budowania relacji. Przykładów jest wiele. Jednym z nich jest newsletter, dzięki czemu firma może wysyłać wiadomości dotyczące oferty, czy innych wydarzeń. Wiele branż korzysta chociażby z rezerwacji online, co ułatwia zapisywanie klientów i ogranicza w pewnym stopniu odbieranie telefonów. W zależności od charakteru branży i współpracy, w projekcie www można wydzielić specjalny panel klienta, poprzez który dwie strony wymieniają się ważnymi informacjami. Strona www może zatem pracować jako dedykowany łącznik biznesowy.

Należy pamiętać również, że sam fakt posiadania strony internetowej – nie wystarczy. Musi posiadać atrakcyjną szatę graficzną, a technicznie być wykonania zgodnie z wytycznymi Google, a więc zoptymalizowana pod kątem SEO. Na pozycję w wynikach wyszukiwarki wpływa wiele czynników, dlatego aby zagwarantować sobie odpowiedni ruch i ocenę, trzeba zadbać o najdrobniejsze szczegóły, co podkreślamy w naszych rozmowach z klientami.

Jesteś widoczny całą dobę, siedem dni w tygodniu

Strona internetowa jest dostępna cały czas. Nie ma czasu wolnego, nie obchodzi świąt. Może pracować i sprzedawać nawet wtedy, kiedy Ty śpisz. Zaprezentuje ofertę firmy w każdym dowolnym momencie, kiedy chce tego klient i nieustannie może pozyskiwać nowych, generując dodatkowe przychody.

Obecnie firmy we wszystkich branżach działają podobnie, z Twojej również, a jeśli którejś z firm nie znajdziesz w sieci, to jest to znak, że możesz ją już na starcie wyprzedzić w wyścigu o klienta.

Marketing i promocja

W dzisiejszych czasach standardowe reklamy w gazetach, billboardy na ulicach, czy nawet ulotki, nie są już tak popularne i nie powodują tak dobrego efektu, jak kiedyś. Wszystko przeniosło się do internetu, dlatego posiadanie swojej strony jest priorytetem przy budowaniu planu marketingowego firmy. Dzięki sieci mamy dostęp do tysięcy potencjalnych klientów.

E-marketing, pozycjonowanie, reklamy Ads itd., to formy, dzięki którym bez żadnych ograniczeń geograficznych można przykuć uwagę odbiorcy. Zarówno w kraju, jak i za granicą. Przy wykorzystaniu odpowiednich aplikacji jesteśmy w stanie wyselekcjonować grupy, mogące być zainteresowane Twoją ofertą. Stacjonarna reklama nie przyniesie już takich korzyści, co reklama w internecie w podobnej cenie, np. pozycjonowanie. Koszty odpowiednio zaprojektowanego serwisu bardzo szybko potrafią się zwrócić, ponieważ internet jest tak ogromnym środowiskiem, że już niedługo wszelka sprzedaż będzie funkcjonować wyłącznie w tym miejscu.

Czy warto więc czekać na to, aż konkurencja będzie daleko z przodu?

ZAPYTAJ O WYCENĘ BUDOWY STRONY

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
wtorek, 16 kwiecień 2024
FaLang translation system by Faboba
Pozycjonowanie
© Studio113 Ltd. All rights reserved.