Skip to main content
2 minut(y) czytania (450 słów)

Toruń - strony internetowe w branży hotelarskiej

miasto-torun

Toruń to popularne turystyczne i studenckie miasto, w którym znajduje się nieźle rozwinięta baza hotelowa. Czy dobrze prezentują się również strony internetowe w tej branży?

Miejscowość Mikołaja Kopernika zamieszkuje ponad 200 tysięcy osób, jest to też jeden z lepszych ośrodków gospodarczych i handlowych północnej Polski.

W naszej analizie jakości stron internetowych wzięliśmy pod uwagę blisko sto lokalizacji, które służą turystom i gościom. W naszym zestawieniu znalazły się 24 hotele, 55 ofert apartamentów oraz hostele, motele i pensjonaty. Jak zatem te miejsca wyglądają w sieci?


Hotele w Toruniu i ich strony internetowe

W Toruniu 29% hoteli posiada stronę internetową, która stoi na niezłym poziomie wizualnym oraz technicznym, spełniająca wymagania użytkowników. W tej grupie znalazły się jednak tylko trzy adresy, będące wydajne na urządzeniach mobilnych. Łącznie projekty zebrały średnio 47 punktów na 100 możliwych w skali Google.

Niestety, wśród hoteli zdecydowaną większość stanowią serwisy, których działanie raczej nie pomaga w dobrym odbiorze przez potencjalnych gości. Niektóre najprawdopodobniej zostały zbudowane 5-10 lat temu, osiągając teraz ledwo 30 punktów w klasyfikacji wydajności. Doszukaliśmy się też jednej lokalizacji, która w ogóle nie ma swojej wizytówki w sieci, a posiłkuje się wyłącznie zewnętrznymi systemami rezerwacji.

Apartamenty w Toruniu i ich strony internetowe

Największą bazę w drugim co do wielkości mieście kujawsko-pomorskiego, stanowią apartamenty i tutaj właściciele mają najwięcej do nadrobienia, bowiem aż połowa do tej pory nie stworzyła swojej strony internetowej, co zmniejsza szansę na pozyskiwanie większej liczby gości, jeśli ich oferta widoczna jest tylko na platformach rezerwacyjnych. W drugiej połowie listy, trzy strony pozwoliły wystawić przyzwoitą ocenę za szatę graficzną oraz funkcjonalność, jednak pod względem wydajności wykryliśmy także sporo mankamentów, które wypadałoby poprawić.

Hostele, motele, pensjonaty

Co ciekawe, procentowo nieco większą świadomość konieczności posiadania swojego serwisu internetowego, mają szefowie hosteli, moteli oraz pensjonatów, ponieważ w tym przypadku mogliśmy ocenić niemal 80% lokalizacji. Wśród nich pod dwiema domenami widnieją projekty zgodne z panującymi trendami i w niezłej kondycji wydajności.


Pozycjonowanie stron branży hotelarskiej w Toruniu

66 miejsc oferujących pokoje lub apartamenty w Toruniu, oceniliśmy w zakresie bezpośredniej widoczności w wynikach wyszukiwania, czyli pozycjonowania. Z analizy wynika, że 14 lokalizacji ma na wybranych frazach wiele pozycji w TOP 3 i TOP 10, lub jest widoczny potencjał pod poprawę wyników w TOP 50. Resztę witryn czeka sporo pracy, a móc zacząć gonić konkurencję.

Toruń - strony internetowe w branży hotelarskiej - podsumowanie

W Toruniu goście mają do wyboru wiele miejsc noclegowych, o różnym zakresie i możliwościach - od hoteli, poprzez apartamenty, po motele, hostele oraz pensjonaty. Niestety spora część posiłkuje się głównie prezentowaniem swojej oferty na zewnętrznych platformach rezerwacji miejsc, zapominając o ogólnym dbaniu o wizerunek swojej marki. Wiele stron internetowych wymaga przebudowy i działań w zakresie optymalizacji oraz pozycjonowania, co tylko może przynieść korzyści. Również te sprzedażowe.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
piątek, 14 czerwiec 2024
FaLang translation system by Faboba
Pozycjonowanie
© Studio113 Ltd. All rights reserved.