Skip to main content
3 minut(y) czytania (535 słów)

Toruń - czy adwokaci i notariusze mają strony internetowe?

Toruń - czy adwokaci i notariusze mają strony internetowe?

Sprawdziliśmy, czy kancelarie odpowiednio dbają o reklamę poprzez swoje strony internetowe. Czy klienci mogą nabrać zaufania, przeglądając wizytówki prawników z Torunia?

W naszej bazie firm zapisaliśmy około 140 adresów, które znajdziemy na jedną lub więcej z następujących fraz kluczowych:

  • adwokat toruń
  • kancelaria adwokacka toruń
  • kancelaria prawnicza toruń
  • radca prawny toruń
  • prawnik toruń
  • notariusz toruń

Zaznaczamy jednak, że o wynikach wyszukiwania w niektórych przypadkach zadecydowała jednak już sama lokalizacja, a nie faktyczne pozycjonowanie na powyższe słowa.

Strony internetowe adwokatów w Toruniu 

Przy pierwszej z wymienionych fraz dotarliśmy do ponad trzydziestu witryn toruńskich adwokatów. Niemal połowa z nich wymaga natychmiastowej reakcji, ponieważ wyglądają na bardzo przestarzałe, sięgające 10 lat, a być może nawet i więcej. W tej grupie nie sposób ocenić wydajność wyświetlania danych, a to z racji tego, że nie ma tam zbyt wielu opublikowanych treści - czyli podobnie istotnego aspektu dla odbiorcy, co szata graficzna. Na w miarę świeże strony trafiliśmy dziesięciokrotnie, jednak aż 80% ma problem z szybkim wyświetlaniem informacji na urządzeniach mobilnych. Lepsza jakość wizualna niestety nie pokrywa się z optymalizacją oraz pozycjonowaniem, bowiem na wyższych pozycjach w wyszukiwarce często znajdują się starsze firmy, bez contentu, jednak prawdopodobnie z szerszą bazą linków zewnętrznych.

Kancelarie i strony internetowe? 

Pod następnymi frazami trafiliśmy na kilkudziesięciu specjalistów lub grupy, przede wszystkim określane jako kancelarie. W dalszym ciągu niestety większość stanowią wiekowe serwisy, jednak kilkanaście adresów znacząco na plus odstaje od stawki. Strony internetowe zostały zbudowane maksymalnie trzy lata temu, a więc mogą już spełniać wymogi Google związane m.in. SEO, chociaż do poprawy pozostają parametry wydajności na urządzeniach mobilnych. Zaciekawiła nas wizytówka jednej z kancelarii, która zdecydowanie nie zachęca swoją szatą graficzną i prawdopodobnie została wykonana około 2013 roku. Znajduje się na niej bardzo dużo treści pod postacią bloga, jednak...w wyszukiwarce próżno szukać jakichkolwiek rezultatów, co może świadczyć o niewdrożeniu najnowszych standardów w kodzie strony. Sugerują to także wskaźniki prędkości działania.

Pozycjonowanie notariuszy w Toruniu 

Naszą bazę firm związanych z prawem uzupełniają notariusze, których na takim stanowisku oficjalnie odnaleźliśmy w sieci około dwudziestu. Konkurencja w tej grupie jest bardzo wyrównana, ponieważ strony internetowe w 100% wymagają zmian - średnio są to projekty siedmioletnie - w tym cztery, które wizualnie odbiorcy z całą pewnością mogą zaakceptować. Gorzej natomiast z widocznością w wynikach wyszukiwań - w tym względzie o aktywnym pozycjonowaniu mogą mówić dwie kancelarie notarialne.

Toruń i strony internetowe branży prawniczej - podsumowanie 

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że działalność reklamowa w sieci kancelarii nie musi być priorytetem, ponieważ sporą część klientów stanowią interesanci z polecenia, czyli marketingu szeptanego. Z drugiej strony branża prawnicza kojarzy się z klasą, szykiem i elegancją. W wielu przypadkach strony internetowe prawników pozbawione są wymienionych cech, co może nadszarpnąć wypracowaną wcześniej reputację zwłaszcza, że potencjalni klienci coraz częściej mogą się jednak odnaleźć w internecie. Warto zatem mieć na uwadze fakt, że w dobie ogromnej konkurencji, to atrakcyjne strony internetowe i skuteczne pozycjonowanie pozwoli w Toruniu przynieść zarówno dodatkowych klientów, jak i zwiększyć prestiż w środowisku.

Oferujemy swoją pomoc w budowaniu wizerunku w sieci, dlatego zachęcamy do wypełnienia briefa, aby określić potrzeby i możliwości Waszej nowej strony internetowej. Obecnie w Toruniu tylko 15% witryn funkcjonuje na przyzwoitym poziomie, dlatego jest to szansa, aby wyprzedzić swoją konkurencję!

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
piątek, 14 czerwiec 2024
FaLang translation system by Faboba
Pozycjonowanie
© Studio113 Ltd. All rights reserved.