Toruń - czy adwokaci i notariusze mają strony internetowe?

Toruń - czy adwokaci i notariusze mają strony internetowe?

Toruń - czy adwokaci i notariusze mają strony internetowe?

Sprawdziliśmy, czy kancelarie odpowiednio dbają o reklamę poprzez swoje strony internetowe. Czy klienci mogą nabrać zaufania, przeglądając wizytówki prawników z Torunia?

W naszej bazie firm zapisaliśmy około 140 adresów, które znajdziemy na jedną lub więcej z następujących fraz kluczowych:

  • adwokat toruń
  • kancelaria adwokacka toruń
  • kancelaria prawnicza toruń
  • radca prawny toruń
  • prawnik toruń
  • notariusz toruń

Zaznaczamy jednak, że o wynikach wyszukiwania w niektórych przypadkach zadecydowała jednak już sama lokalizacja, a nie faktyczne pozycjonowanie na powyższe słowa.

Strony internetowe adwokatów w Toruniu 

Przy pierwszej z wymienionych fraz dotarliśmy do ponad trzydziestu witryn toruńskich adwokatów. Niemal połowa z nich wymaga natychmiastowej reakcji, ponieważ wyglądają na bardzo przestarzałe, sięgające 10 lat, a być może nawet i więcej. W tej grupie nie sposób ocenić wydajność wyświetlania danych, a to z racji tego, że nie ma tam zbyt wielu opublikowanych treści - czyli podobnie istotnego aspektu dla odbiorcy, co szata graficzna. Na w miarę świeże strony trafiliśmy dziesięciokrotnie, jednak aż 80% ma problem z szybkim wyświetlaniem informacji na urządzeniach mobilnych. Lepsza jakość wizualna niestety nie pokrywa się z optymalizacją oraz pozycjonowaniem, bowiem na wyższych pozycjach w wyszukiwarce często znajdują się starsze firmy, bez contentu, jednak prawdopodobnie z szerszą bazą linków zewnętrznych.

Kancelarie i strony internetowe? 

Pod następnymi frazami trafiliśmy na kilkudziesięciu specjalistów lub grupy, przede wszystkim określane jako kancelarie. W dalszym ciągu niestety większość stanowią wiekowe serwisy, jednak kilkanaście adresów znacząco na plus odstaje od stawki. Strony internetowe zostały zbudowane maksymalnie trzy lata temu, a więc mogą już spełniać wymogi Google związane m.in. SEO, chociaż do poprawy pozostają parametry wydajności na urządzeniach mobilnych. Zaciekawiła nas wizytówka jednej z kancelarii, która zdecydowanie nie zachęca swoją szatą graficzną i prawdopodobnie została wykonana około 2013 roku. Znajduje się na niej bardzo dużo treści pod postacią bloga, jednak...w wyszukiwarce próżno szukać jakichkolwiek rezultatów, co może świadczyć o niewdrożeniu najnowszych standardów w kodzie strony. Sugerują to także wskaźniki prędkości działania.

Pozycjonowanie notariuszy w Toruniu 

Naszą bazę firm związanych z prawem uzupełniają notariusze, których na takim stanowisku oficjalnie odnaleźliśmy w sieci około dwudziestu. Konkurencja w tej grupie jest bardzo wyrównana, ponieważ strony internetowe w 100% wymagają zmian - średnio są to projekty siedmioletnie - w tym cztery, które wizualnie odbiorcy z całą pewnością mogą zaakceptować. Gorzej natomiast z widocznością w wynikach wyszukiwań - w tym względzie o aktywnym pozycjonowaniu mogą mówić dwie kancelarie notarialne.

Toruń i strony internetowe branży prawniczej - podsumowanie 

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że działalność reklamowa w sieci kancelarii nie musi być priorytetem, ponieważ sporą część klientów stanowią interesanci z polecenia, czyli marketingu szeptanego. Z drugiej strony branża prawnicza kojarzy się z klasą, szykiem i elegancją. W wielu przypadkach strony internetowe prawników pozbawione są wymienionych cech, co może nadszarpnąć wypracowaną wcześniej reputację zwłaszcza, że potencjalni klienci coraz częściej mogą się jednak odnaleźć w internecie. Warto zatem mieć na uwadze fakt, że w dobie ogromnej konkurencji, to atrakcyjne strony internetowe i skuteczne pozycjonowanie pozwoli w Toruniu przynieść zarówno dodatkowych klientów, jak i zwiększyć prestiż w środowisku.

Oferujemy swoją pomoc w budowaniu wizerunku w sieci, dlatego zachęcamy do wypełnienia briefa, aby określić potrzeby i możliwości Waszej nowej strony internetowej. Obecnie w Toruniu tylko 15% witryn funkcjonuje na przyzwoitym poziomie, dlatego jest to szansa, aby wyprzedzić swoją konkurencję!

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 23 maj 2022
Dlaczego warto nam zaufać?
Ponieważ podejdziemy do Ciebie indywidualnie
a także dlatego, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy
Kontakt

Telefon: 666 667 113
Telefon: 666 668 113
Telefon (UK): + 44 075 918 510 48
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strony internetowe

Studio 113 Ltd., 85 Great Portland Street, First Floor, W1W 7LT London, England Company number: 11283105 Share capital 1.000,00 GBP