Logo i identyfikacja wizualna

Zajmujemy się również tworzeniem znaków graficznych „szytych na miarę”, tworzeniem identyfikacji wizualnej od podstaw oraz rebrandingiem.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • nowe logo
  • "odświeżenie" logo - rebranding
  • identyfikacja wizualna od podstaw
Trawosfera logo
Trawosfera logo
Trawosfera logo

Tworzenie nowego logo

Przy tworzeniu nowego logo bierzemy pod uwagę kilka aspektów. Jednym z nich jest branża danej firmy. Zależnie od zakresu działalności, proces tworzenia logo będzie się znacznie różnił.
Dla jednej firmy odpowiedni będzie zwykły napis z ewentualnym dodatkiem w postaci jakiegoś elementu graficznego. Inna firma będzie potrzebowała logo, które będzie prostym do interpretowania znakiem graficznym, rzucającym się od razu w oczy. Jeszcze inny rodzaj firmy będzie potrzebował układu charakterystycznego dla swojej branży lub tradycji. W taki skład mogą wchodzić znaki graficzne tworzone dla np. pól golfowych, firm z branży tytoniowej lub alkoholowej, różnego rodzaju szkół oraz szkółek, czy też różnego rodzaju klubów.

Podczas tworzenia indywidualnego znaku graficznego dla Pracowni Fizjoterapii — Euromedica, braliśmy przede wszystkim pod uwagę aspekt zdrowotny. W centrum znaku graficznego pojawia się zarys kręgosłupa, który odbiorcy ma się od razu kojarzyć ze wspomnianą wcześniej pracownią rehabilitacji.

Logo dla pracowni fizjoterapii - Euromedica

Logo dla firmy z branży elektronicznej

Gdy tworzyliśmy logo dla firmy Petram, poszliśmy w innym kierunku, lecz kierowaliśmy się podobnymi założeniami. Firma działa w branży elektronicznej, wiec chcieliśmy, by indywidualny znak graficzny oddawał charakter właśnie takiej branży. W efekcie tego powstało logo, które jest przejrzyste, nowoczesne i intuicyjne.

"Odświeżenie" logo - rebranding

Prowadzisz firmę od dawna i masz swój indywidualny znak graficzny, lecz wydaje Ci się dosyć przestarzały? Lepiej nie można było trafić!
Na podstawie starego logo, przygotujemy dla Ciebie projekt stworzony przez nas. Będzie on nowoczesny, przejrzysty, a przede wszystkim bardzo podobny do poprzedniego znaku graficznego. Dzięki temu charakter firmy oraz zasłużona renoma na tym nie straci, a wręcz skorzysta. Będzie tak, ponieważ klienci zauważą, że firma prowadzi zabiegi pielęgnacyjne wewnątrz firmy, co jest oznaką dbałości o własną markę. Jeśli firma dba o swoją renomę, to przede wszystkim musi dbać o klientów, jak i o prodkuty lub usługi, które oferuje.

Energia Taniej jest firmą z Grudziądza, zajmującą się głównie zaopatrywaniem w systemy fotowoltaiczne. Ich oferta obejmuje osoby prywatne, ale także firmy i przedsiębiorstwa. Energia Taniej stawia na rozwój i jakość. To głównie z tego powodu nasze drogi się spotkały. Firma zgłosiła się do nas z prośbą, o przygotowanie unowocześnionej wersji ich starej strony. Po "researchu", który przeprowadziliśmy, doszliśmy do wniosku, że Energii Taniej brakuje spójności w identyfikacji wizualnej. Postanowiliśmy podzielić się tą informacją z przedstawicielami firmy, jednocześnie proponując im zastosowanie "rebrandingu".

Firma przystała na nasz pomysł, w efekcie czego powstała nowoczesna, intuicyjna, przejrzysta oraz funkcjonalna strona internetowa. Stworzyliśmy również projekt logo, który według nas idealnie oddawał charakter branży, w której Energia Taniej z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija.

Dodatkowym aspektem była zmiana barw. Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, jakie odcienie dominowały wcześniej w firmie. Chcieliśmy to zmienić. Naszym planem było dobranie odpowiednich kolorów, by mogły one przez lata dumnie reprezentować firmę Energia Taniej.

Nieskromnie uważamy, że nam się to udało! :)

Przygotowanie identyfikacji wizualnej od podstaw

To dopiero początek istnienia Twojej firmy i nie masz pomysłu na jej identyfikację wizualną? Branding stworzony jakiś czas temu przestał już być modny i atrakcyjny? A może nie podoba Ci się wygląd znaku graficznego firmy, zastosowanych barw, czcionek lub stylu i uważasz, że przydałaby się zmiana?
W takim razie jest to najlepsze miejsce, by zaczerpnąć porady od ekspertów.

Wspomniana wyżej Pracownia Fizjoterapii - Euromedica otrzymała od nas nie tylko projekt graficzny w postaci elementów, ale także indywidualne barwy. Są to odcienie niebieskiego oraz zielonego. Kolory te pasują do branży medycznej. Barwy te miały być pozytywnym skojarzeniem z pracownią rehabilitacyjną.

Gdy pierwszy raz spotkaliśmy się z właścicielem firmy Tobacco Of Poland, dowiedzieliśmy się, że naszym zadaniem będzie stworzenie identyfikacji wizualnej firmy od podstaw.

Mieliśmy stworzyć logo oraz stronę internetową z charakterem. Elementy te miały nawiązywać swoim wyglądem do specyficznej branży tytoniowej. Ciemna kolorystyka nie należy do najczęściej stosowanych przez nas (ze względów estetycznych witryny), lecz jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb klienta. Dlatego też w tym przypadku stwierdziliśmy, że takie rozwiązanie ma swoje zastosowanie.


Podczas tworzenia jakiegokolwiek projektu graficznego dla firmy, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Zaliczają się do nich m.in.:

  • branża,
  • konkurencja,
  • historia firmy,
  • priorytety firmy,
  • kierunek działania,
  • środowisko ludzi, do którego ostatecznie firma chce trafić,

To jedna z wielu rzeczy, dzięki którym możemy powiedzieć (i mówimy), że projekty tworzone przez nas są "szyte na miarę".

Od samego początku działania naszej firmy, to klient jest dla nas najważniejszy. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje, a przede wszystkim jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o rozwiązania. To właśnie taka polityka prowadzenia firmy sprawiła, że jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy i mamy renomę, jaką mamy.

Dlaczego warto nam zaufać?
Ponieważ podejdziemy do Ciebie indywidualnie
a także dlatego, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy
Kontakt

Telefon: 666 667 113
Telefon: 666 668 113
Telefon (UK): + 44 075 918 510 48
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Strony internetowe

Studio 113 Ltd., 85 Great Portland Street, First Floor, W1W 7LT London, England Company number: 11283105 Share capital 1.000,00 GBP